Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

WordPress: Vysvětlení nejpopulárnější platformy na tvorbu webů

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

WordPress: Vysvětlení nejpopulárnější platformy na tvorbu webů

Co je WordPress: Vysvětlení a význam v telekomunikacích

WordPress: Vysvětlení nejpopulárnější platformy na tvorbu webů


Vítejte v dalším příspěvku na našem blogu, kde se snažíme odhalovat tajemství a vysvětlit složitosti telekomunikací. Dnes se zastavíme u pojmu, který je na internetu nesmírně populární, ale nemusí být všeobecně známý: WordPress.

WordPress je open-source publikovací platforma, která byla vyvinuta v roce 2003. Je to bezplatný nástroj, který je k dispozici všem a je licencován pod GNU GPL. Ale co to všechno znamená? Open-source znamená, že kód tohoto nástroje je otevřený a kdokoli ho může upravit podle svých potřeb. Licenční ujednání GNU GPL zase zaručuje, že jakékoli změny a doplnění tohoto kódu musí být opět zpřístupněny veřejnosti, což umožňuje neustálý rozvoj a zlepšování tohoto nástroje.

V minulosti byly webové stránky tvořeny převážně pomocí HTML kódu, což bylo velmi časově náročné a vyžadovalo technické znalosti. WordPress tento proces zjednodušil a umožnil i technicky méně zdatným uživatelům vytvářet a spravovat webové stránky s vysokou kvalitou obsahu a designu.

Při setkání s pojmem WordPress se můžeme setkat také se zkratkou CMS, což je zkratka pro Content Management System, tedy systém pro správu obsahu. To je presne to, co WordPress je. Umožňuje nám vytvářet, editovat a publikovat obsah na naší webové stránce, aniž bychom museli psát jediný řádek kódu.

WordPress je nejen bezplatný, ale je také nesmírně flexibilní. Díky své otevřenosti může být upraven a přizpůsoben jakékoliv potřebě. Může být použit k vytvoření jednoduchého blogu, složitých webových stránek, e-shopů nebo dokonce sociálních sítí. WordPress si můžete přizpůsobit podle vlastního gusta a potřeb, ať už jste amatérský bloger nebo profesionální vývojář.

Kromě toho, WordPress podporuje různé pluginy, což jsou doplňkové funkce, které můžete do svého webu přidat. Existují pluginy pro SEO optimalizaci, bezpečnost, sledování návštěvnosti, e-commerce a mnoho dalších.

Někdy se můžete setkat s pojmem WordPress.org a WordPress.com. Ačkoliv oba souvisí s WordPress, jedná se o dva odlišné koncepty. WordPress.org je ta open-source platforma, o které jsme hovořili. WordPress.com je naopak hostovaná služba, která vám umožňuje vytvořit blog nebo webovou stránku za použití platformy WordPress.

Při vytváření webové stránky pomocí WordPress není třeba se obávat o bezpečnost. Tato platforma je neustále aktualizována a zabezpečována proti nejrůznějším hrozbám. Navíc, mnoho z bezplatných či placených pluginů může zabezpečení vašeho webu ještě vylepšit.

Doufáme, že toto vysvětlení vám pomohlo pochopit, co je WordPress a jaký potenciál v sobě skrývá. Ať už jste začátečník nebo zkušený webmaster, WordPress je nástrojem, který vám může pomoci vytvořit webové stránky přesně podle vašich představ.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

WordPress: Vysvětlení nejpopulárnější platformy na tvorbu webů | Eri | Zpět na úvodní stránku