Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Výrazy a zkratky na YouTube: Vše, co potřebujete vědět

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Výrazy a zkratky na YouTube: Vše, co potřebujete vědět

Výrazy a zkratky na YouTube

Výrazy a zkratky na YouTube: Vše, co potřebujete vědět


Při procházení YouTube se můžete setkat s různými výrazy a zkratkami, které na první pohled nemusí být zcela srozumitelné. Následující text vám pomůže lépe porozumět těmto termínům a zlepšit tak vaše zážitky z prohlížení a využívání YouTube.

1. YouTube (YT) - Největší internetový server pro sdílení videí, který umožňuje uživatelům nahrávat, zhlížet, hodnotit, sdílet a komentovat videa.

2. YouTuber - Jedná se o člověka, který pravidelně vytváří a publikuje obsah na YouTube. Může se jednat o celebritu, influencera, vloggera, nebo o běžného uživatele, který se rozhodl sdílet svůj obsah se světem.

3. Vlog - Vlog je zkratka pro video blog. Je to forma blogování, kde místo psaní textu uživatelé nahrávají a sdílejí videa, často dokumentující svůj život nebo konkrétní oblast zájmu.

4. Subscribers (subs) - Jsou uživatelé, kteří se přihlásili k odběru kanálu. Předplatitelé obdrží upozornění, kdykoliv je na kanálu zveřejněno nové video.

5. Like/Dislike - Možnosti, které umožňují uživatelům vyjádřit svůj názor na video. Like znamená, že se video uživateli líbilo, zatímco dislike znamená opak.

6. Playlist - Je to soubor videí, které mohou být sdílené, zobrazené ve veřejné oblasti YouTube nebo uložené pro pozdější zhlédnutí.

7. Live stream - je proces přenášení videa v reálném čase na YouTube. Uživatelé mohou sledovat živé vysílání svých oblíbených YouTuberů nebo událostí.

8. YouTube Channel - Je veřejný profil na YouTube, kde uživatelé mohou publikovat svá videa, vytvářet playlisty a interagovat s ostatními uživateli.

9. Monetization - Je proces, kdy YouTuber vydělává peníze z reklamy nebo sponzorovaného obsahu na svém kanále.

10. Thumbnail - Je malý obrázek, který slouží jako náhled videa na YouTube.

Výrazy a zkratky na YouTube jsou široce rozšířené a významně přispívají k efektivnímu a pohodlnému používání platformy. Pochopení těchto termínů vám pomůže lépe porozumět obsahu a interakci na YouTube.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Výrazy a zkratky na YouTube: Vše, co potřebujete vědět | Eri | Zpět na úvodní stránku