Dle nezávislých testů má Eri stabilně jedno z nejrychlejších připojení k Internetu v ČR.
BONUS 3.000 Kč na router + Terminátor u všech rychlostí + Statická IPv4 zdarma

Jak na zapojení síťových kabelů: Vše, co potřebujete vědět o RJ45Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!Internet 100 Mbps v AKCI 200 Mbps Internet 165 Mbps v AKCI 250 Mbps Internet 55 Mbps v AKCI 100 Mbps Internet 35 Mbps v AKCI 55 Mbps


Eri Internet s IQ optimalizací

Slovník pojmů v telekomunikacích
Jak na zapojení síťových kabelů: Vše, co potřebujete vědět o RJ45

RJ 45 síťový kabel

Jak na zapojení síťových kabelů?

V dnešní době, kdy se zdá, že celý svět se točí kolem bezdrátových technologií které dominují našemu připojení k internetu, se může zdát překvapivé, že kabelová síťová spojení stále hrají klíčovou roli v poskytování stabilního a rychlého připojení k internetu. Wi-Fi připojení nabízí pohodlí a flexibilitu, strukturovaná kabeláž poskytuje stabilnější a často rychlejší připojení, které je nezbytné pro náročné aplikace, jako je streamování videa ve vysokém rozlišení nebo hraní online her. Jedním z nejvíce používaných konektorů pro tato kabelová připojení je RJ-45, který je základem pro Ethernetové připojení a který se používá pro Ethernetové kabely. Tento průvodce vás provede základy zapojení síťových kabelů a vysvětlí, jak můžete sami opravit nebo vytvořit kabelové spojení.

K čemu je strukturovaná kabeláž v době WiFi?

Ačkoli WiFi připojení nabízí pohodlí bezdrátového přístupu k internetu, strukturovaná kabeláž poskytuje mnohem vyšší spolehlivost a rychlost. Je to zvláště důležité v prostředích, kde je potřeba stabilní připojení, jako jsou kanceláře, herní setupy nebo domácí kina pro streamování obsahu ve vysokém rozlišení.

Strukturovaná kabeláž tvoří páteř moderních datových sítí. Její význam spočívá ve schopnosti poskytovat vysokorychlostní připojení pro široké spektrum zařízení - od počítačů a tiskáren až po servery a síťové úložiště. Kabely kategorie 5e (CAT5e) a 6 (CAT6) jsou nejčastěji používanými typy v domácnostech a podnicích, kde každý z nich přináší různé výhody pokud jde o rychlost a odolnost proti rušení.

CAT5e vs. CAT6: Jakou použít kabeláž?

Volba mezi CAT5e a CAT6 závisí na vašich potřebách a rozpočtu. Zatímco CAT5e kabely jsou levnější a poskytují dostatečnou rychlost pro většinu domácích sítí, CAT6 kabely nabízejí vyšší rychlost a jsou lepší volbou pro budoucí kompatibilitu a prostředí s vysokým objemem datového přenosu.

Při výběru mezi CAT5e a CAT6 je důležité zvážit vaše současné i budoucí potřeby. Kabel CAT5e podporuje rychlosti až 1 Gbps, což je pro většinu domácích sítí dostatečné. Na druhou stranu, CAT6 kabely jsou navrženy tak, aby zvládly rychlosti až 10 Gbps na kratší vzdálenosti, což je ideální pro budoucí rozšíření sítě a aplikace s vysokou šířkou pásma.

Jak na zapojení koncovky typu RJ-45?

Zapojení konektoru RJ-45 vyžaduje pečlivost a trpělivost. Začínáte tím, že si připravíte kabel, odizolujete vnější obal a správně uspořádáte vodiče podle normy T568B nebo T568A. Poté vodiče vložíte do konektoru RJ-45, ujistíte se, že jsou správně seřazeny, a konektor zacvaknete pomocí krimpovacích kleští.

Montáž datové zásuvky

Datová zásuvka je elegantním a praktickým řešením pro připojení kabelové sítě. Montáž zahrnuje vložení a správné uspořádání vodičů do zásuvky, zacvaknutí a upevnění na stěnu. Správné zapojení zajišťuje, že vaše síťové připojení bude stabilní a bez problémů.

Testování nacvaknutých konektorů

Po nacvaknutí konektorů je důležité otestovat, zda kabel správně funguje. To lze provést pomocí síťového testeru nebo jednoduchým připojením k síťovému zařízení a ověřením, že připojení je aktivní a stabilní. Testování zajišťuje, že vaše práce nebyla marná a že kabel bude bez problémů fungovat.

Zapojení síťových kabelů může být na první pohled výzvou, ale s trochou praxe a pečlivosti se může stát snadným a uspokojivým úkolem. Ať už potřebujete opravit poškozený kabel nebo si chcete připravit vlastní síťové kabely přesně na míru, držení se těchto základních kroků zajistí, že vaše kabelové připojení bude vždy rychlé a spolehlivé.

Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Jak na zapojení síťových kabelů: Vše, co potřebujete vědět o RJ45 | Eri | Zpět na úvodní stránku