Dle nezávislých testů má Eri stabilně jedno z nejrychlejších připojení k Internetu v ČR.
BONUS 3.000 Kč na router + Terminátor u všech rychlostí + Statická IPv4 zdarma

Pochopení technologie ZigBee: propojení světa chytrých zařízeníUdělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!Internet 100 Mbps v AKCI 200 Mbps Internet 165 Mbps v AKCI 250 Mbps Internet 55 Mbps v AKCI 100 Mbps Internet 35 Mbps v AKCI 55 Mbps


Eri Internet s IQ optimalizací

Slovník pojmů v telekomunikacích
Pochopení technologie ZigBee: propojení světa chytrých zařízení

Chápání ZigBee: Klíč k chytřejšímu světu

Pochopení technologie ZigBee: propojení světa chytrých zařízení


ZigBee: Klíčem k chytřejšímu světu

V dnešní digitální éře je cílem technologie zlepšit náš život a usnadnit nám každodenní úkoly. Jednou z technologií, která nám to umožňuje, je ZigBee. Tato bezdrátová komunikační technologie byla v roce 2004 vytvořena podle standardu IEEE 802 a od té doby se stala nezbytnou součástí našeho chytrého světa.

ZigBee funguje na podobném principu jako Bluetooth, ale s několika významnými rozdíly. Za prvé, ZigBee dovoluje komunikaci mezi zařízeními i na větší vzdálenost - až 75 metrů, což je významně více než Bluetooth. Za druhé, ZigBee umožňuje komunikaci i bez přímé rádiové viditelnosti.

Tyto funkce činí ZigBee ideální volbou pro průmyslové projekty a senzorové sítě. Můžete si například představit továrnu, kde robotické rameno na jedné straně haly komunikuje s kontrolním systémem na druhé straně, aniž by bylo nutné táhnout kabely napříč celým prostorem. Nebo si představte nemocnici, kde lékař může sledovat vitální funkce pacienta z jiného patra, aniž by musel být fyzicky přítomen.

ZigBee se také stále více využívá v domácnostech, kde umožňuje ovládání různých zařízení na dálku. Představte si, že sedíte v obývacím pokoji a chcete zapnout světla v kuchyni. Díky ZigBee můžete jednoduše ovládat světla, topení, klimatizaci nebo dokonce zabezpečovací systém svého domu pomocí chytrého telefonu nebo tabletu.

Představte si ZigBee jako pavučinu. Každé zařízení v síti ZigBee je jako pavouček, který se může volně pohybovat po pavučině a komunikovat s ostatními "pavouky". To umožňuje vytvoření komplexních sítí zařízení, které spolu mohou komunikovat a koordinovat své činnosti.

Navzdory své sofistikovanosti je ZigBee navržen tak, aby byl co nejefektivnější z hlediska spotřeby energie. To znamená, že zařízení v síti ZigBee mohou fungovat na baterie po dlouhou dobu, což je důležité především v případě senzorů a kontrolních systémů, které musejí být neustále v provozu.

Zkrátka, ZigBee je technologie, která nám umožňuje vybudovat chytřejší a efektivnější svět. Ať už jde o průmysl, zdravotnictví nebo naše domovy, ZigBee nám umožňuje komunikovat s našimi zařízeními na nové úrovni a vytváří tak nové možnosti pro zlepšení našeho života.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Pochopení technologie ZigBee: propojení světa chytrých zařízení | Eri | Zpět na úvodní stránku