Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Klíčové termíny a zkratky čtečky otisků prstů

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Klíčové termíny a zkratky čtečky otisků prstů

Význam výrazů a zkratek v oblasti čteček otisků prstů

Čteček otisků prstů a Otisk prstu je unikátní vzorek


Výrazů a zkratek je v oblasti biometrických technologií nepřeberné množství a čtečka otisků prstů není výjimkou. Začněme tedy tam, kde to vlastně vše začíná - u samotného otisku prstu.

Otisk prstu je unikátní vzorek, který je tvořen papilárními liniemi na povrchu našich prstů. Tento vzorek je natolik specifický, že i jednovaječná dvojčata mají otisky prstů odlišné. A právě tento unikátní vzorek využívají čtečky otisků prstů k ověření naší identity.

Zkratkou, kterou často potkáme v souvislosti s čtečkami otisků prstů, je FRR (False Rejection Rate) neboli míra falešného zamítnutí. Tato metrika vyjadřuje, jak často dojde k situaci, kdy sytém nesprávně odmítne skutečného uživatele.

Naopak FAR (False Acceptance Rate) neboli míra falešného přijetí ukazuje, jak často je nesprávný uživatel mylně považován za skutečného. Tyto dvě metriky jsou klíčové pro posouzení spolehlivosti dané čtečky otisků prstů.

Další zkratkou, kterou často potkáme, je EER (Equal Error Rate). Tato hodnota představuje bod, kde se FRR a FAR setkávají. Čím nižší je EER, tím lepší je výkon čtečky.

Čtečky otisků prstů můžeme dále rozdělit na optické, kapacitní a ultrazvukové. Optické čtečky využívají světlo k zachycení vzorku otisku prstu. Kapacitní čtečky na druhou stranu využívají elektrické pole a ultrazvukové čtečky využívají ultrazvuk k získání otisku prstu.

Tady tedy máte základní výkladový slovník k termínu čtečka otisků prstů. Doufám, že vám pomůže lépe rozumět tomuto fascinujícímu světu biometrických technologií.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Klíčové termíny a zkratky čtečky otisků prstů | Eri | Zpět na úvodní stránku