Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Dezinformace: Pravda skrytá za lží?

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Dezinformace: Pravda skrytá za lží?

Dezinformace

Dezinformace: Pravda skrytá za lží?


Společnost, ve které žijeme, je plná informací. Jsou všude kolem nás, v televizi, na internetu, v novinách. Nové informace nás zasypávají každou minutu našeho života. Je to něco, co nám dává smysl, něco, co nám pomáhá orientovat se ve světě kolem nás. Avšak ne všechny informace, které nám přicházejí, jsou pravdivé. Některé jsou zavádějící, některé jsou úplně falešné. Tyto informace se nazývají dezinformace.

Dezinformace je termín, který se používá k popisu informací, které jsou vytvořeny a šířeny s cílem klamat. Je to strategický nástroj, který je používán k ovlivňování veřejného mínění a rozhodování. Je to lživá zpráva, která se maskuje za pravdu.

Dezinformace se mohou šířit různými způsoby. Mohou být šířeny prostřednictvím tradičních médií, jako jsou televize a noviny, ale také prostřednictvím sociálních médií a internetu. S rozvojem technologií se staly dezinformace snadno šiřitelnými a těžko rozpoznatelnými.

Některé z nejznámějších zkratkách, které se používají při označování dezinformací, jsou "fake news" a "hoax". "Fake news" jsou falešné zprávy, které jsou vytvořeny a šířeny s cílem klamat. Mohou být vytvořeny za účelem politické manipulace nebo za účelem vydělání peněz prostřednictvím reklamy.

"Hoax" je termín, který se používá k popisu poplašné zprávy, která je šířena s cílem způsobit strach nebo paniku. Hoaxy jsou často šířeny prostřednictvím e-mailů nebo sociálních médií a často obsahují zavádějící nebo úplně falešné informace.

Rozpoznání dezinformací může být obtížné, ale není to nemožné. Klíčem k odhalení dezinformací je vždy důkladně zkontrolovat pramen informací a vždy přistupovat k informacím s mírou skepticismu. Pokud něco zní příliš dobře, než aby to byla pravda, pravděpodobně to pravda není.

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Dezinformace: Pravda skrytá za lží? | Eri | Zpět na úvodní stránku