Dezinformace: Pravda skrytá za lží? | Eri Internet | Zpět na úvodní stránku

Eri - chytrá síť s IQ. Vždy rychlá, vždy stabilní !

   

Vánoční nabídka 2023 od Eri. Lze objednat do 24.12.2023, info ZDE

Dezinformace: Pravda skrytá za lží?

Dezinformace: Pravda skrytá za lží?

Slovník pojmů v telekomunikacích
Dezinformace: Pravda skrytá za lží?

Dezinformace

Dezinformace: Pravda skrytá za lží?


Společnost, ve které žijeme, je plná informací. Jsou všude kolem nás, v televizi, na internetu, v novinách. Nové informace nás zasypávají každou minutu našeho života. Je to něco, co nám dává smysl, něco, co nám pomáhá orientovat se ve světě kolem nás. Avšak ne všechny informace, které nám přicházejí, jsou pravdivé. Některé jsou zavádějící, některé jsou úplně falešné. Tyto informace se nazývají dezinformace.

Dezinformace je termín, který se používá k popisu informací, které jsou vytvořeny a šířeny s cílem klamat. Je to strategický nástroj, který je používán k ovlivňování veřejného mínění a rozhodování. Je to lživá zpráva, která se maskuje za pravdu.

Dezinformace se mohou šířit různými způsoby. Mohou být šířeny prostřednictvím tradičních médií, jako jsou televize a noviny, ale také prostřednictvím sociálních médií a internetu. S rozvojem technologií se staly dezinformace snadno šiřitelnými a těžko rozpoznatelnými.

Některé z nejznámějších zkratkách, které se používají při označování dezinformací, jsou "fake news" a "hoax". "Fake news" jsou falešné zprávy, které jsou vytvořeny a šířeny s cílem klamat. Mohou být vytvořeny za účelem politické manipulace nebo za účelem vydělání peněz prostřednictvím reklamy.

"Hoax" je termín, který se používá k popisu poplašné zprávy, která je šířena s cílem způsobit strach nebo paniku. Hoaxy jsou často šířeny prostřednictvím e-mailů nebo sociálních médií a často obsahují zavádějící nebo úplně falešné informace.

Rozpoznání dezinformací může být obtížné, ale není to nemožné. Klíčem k odhalení dezinformací je vždy důkladně zkontrolovat pramen informací a vždy přistupovat k informacím s mírou skepticismu. Pokud něco zní příliš dobře, než aby to byla pravda, pravděpodobně to pravda není.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...
Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!


Hledáte další informace?

Dezinformace: Pravda skrytá za lží? | Eri Internet | Zpět na úvodní stránku