Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Co je DMZ? - Demilitarizovaná zóna

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Co je DMZ? - Demilitarizovaná zóna

DMZ (Demilitarizovaná zóna)

Vysvětlení výrazů a zkratek: DMZ (Demilitarizovaná zóna)


Představte si, že jste králem svého malého království, které je obklopeno hradbami. Hradby jsou vaše počítačová síť, která chrání vaše data. Ale co když potřebujete vyměnit informace s okolními královstvími, aniž byste ohrozili vlastní bezpečí? Vytvoříte demilitarizovanou zónu, neboli DMZ.

DMZ je v počítačových sítích speciální oblast, která je izolována od zbytku sítě. Její hlavní účel je poskytnout prostředky pro komunikaci s veřejnými servery, aniž by byla ohrožena bezpečnost interní sítě. Ve svém království by DMZ byla jako otevřená tržiště, kde se setkávají obchodníci z různých zemí. Je to místo, kde se vyměňují zboží a informace, ale je to také místo, kde jsou nejdříve kontrolováni příchozí, než jsou vpouštěni dovnitř hradu.

V kontextu počítačových sítí je DMZ oblast, kde jsou umístěny servery přístupné veřejnosti, jako jsou webové servery, e-mailové servery nebo DNS servery. Tyto servery jsou nezbytné pro komunikaci s veřejností, ale zároveň jsou také nejvíce náchylné k útokům. Proto je důležité je oddělit od zbytku sítě.

Vytvoření DMZ je technický proces, který vyžaduje správné konfigurace firewallu a správné umístění serverů. Příkladem může být konfigurace firewallu tak, aby veškerý příchozí a odchozí provoz byl směřován do DMZ. Tímto způsobem, i když je server v DMZ napaden, útočník nedostane přístup k žádným dalším informacím nebo systémům v interní síti.

Existují také další techniky, které mohou zvýšit bezpečnost DMZ, jako je použití proxy serverů, monitorování provozu nebo uplatňování striktních pravidel pro přístup k serverům.

Při správném nastavení může DMZ poskytnout efektivní ochranu pro vaši síť, aniž by omezila její schopnost komunikovat s vnějším světem. Je to jako mít otevřenou bránu pro obchodníky, ale zároveň mít pevné hradby a stráže připravené chránit vaše království před jakýmkoli hrozbám.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Co je DMZ? - Demilitarizovaná zóna | Eri | Zpět na úvodní stránku