Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

EAN kód: Unikátní identifikace zboží na celém světě

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

EAN kód: Unikátní identifikace zboží na celém světě

Vysvětlení výrazů a zkratek: EAN kód

EAN kód: Unikátní identifikace zboží na celém světě


EAN kód

Myslíte si, že čárový kód na zboží je jen náhodná sada čísel a čar? Mýlíte se. Za každým EAN kódem se skrývá celý příběh produktu.

EAN kód, neboli European Article Number, je mezinárodním systémem identifikace zboží. Tento systém se používá po celém světě a je základem pro efektivní správu zásob a obchod. Každý produkt má svůj jedinečný EAN kód, který je odrazem jeho identity.

Kód je tvořen kombinací čísel a čar, které odpovídají specifickým informacím o produktu. Toto uspořádání je navrženo tak, aby bylo snadno čitelné pro skenery v obchodech, ale také poskytuje hodnotné informace pro výrobce a prodejce. EAN kód je tvořen 8 až 13 čísly, z nichž každé je reprezentováno dvěma čarami a dvěma mezerami.

Tyto číslice nejsou náhodné. První číslice v EAN kódu značí zemi původu zboží. Každá země má svou vlastní jedinečnou číslici, která je přiřazena Mezinárodní federací pro čárové kódy. Další čísla identifikují výrobce a konkrétní produkt.

Poslední číslo je kontrolní číslo. Toto číslo se vypočítá z ostatních číslic v EAN kódu a slouží k ověření správnosti celého kódu. Pokud kontrolní číslo nesouhlasí s výpočtem, kód je považován za neplatný.

Představte si, že EAN kód je jako adresa domu - bez ní by pošťák nevěděl, kam má doručit balík. Stejně tak bez EAN kódu by se zboží mohlo ztratit v nepřehledné síti globálního obchodu.

EAN kód má však i další významy. Například je také používán pro identifikaci odběrného místa elektrické energie. Tento kód je součástí smlouvy o sdružených dodávkách elektřiny a najdete jej na své faktuře při vyúčtování plateb za spotřebovanou elektrickou energii.

EAN kód tedy není jen obyčejným nástrojem pro identifikaci zboží. Je to vlastně malá encyklopedie informací, které nám pomáhají lépe pochopit svět kolem nás.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

EAN kód: Unikátní identifikace zboží na celém světě | Eri | Zpět na úvodní stránku