Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

EET - Elektronická evidence tržeb vysvětlena

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

EET - Elektronická evidence tržeb vysvětlena

Vysvětlení výrazů a zkratek v EET

EET - Elektronická evidence tržeb vysvětlena


Pojem EET je nejspíše těm, kteří si otevírají své podnikání, velice dobře znám. EET, neboli Elektronická evidence tržeb, je součástí naší daňové legislativy už od roku 2016, ovšem pro mnohé je stále záhadou, co všechno tento nový systém zahrnuje a jak ho správně implementovat do svého podnikání.

EET je systém, který byl zavedený s cílem zvýšit transparentnost plateb a tím pádem zamezit daňovým únikům. Jednoduše řečeno, je to on-line spojení mezi podnikatelem a Finanční správou, které umožňuje okamžitou kontrolu tržeb.

Podnikatel tedy při každé transakci zašle údaje o prodeji přes internet na server Finanční správy, který mu vrátí unikátní kód. Ten potom musí být vystaven na účtence zákazníkovi. Toto je nezbytný krok, který je povinný pro všechny podnikatele.

Nyní se podívejme na další důležitou zkratku v našem vysvětlení - Sb. Toto je zkratka pro Sbírku zákonů České republiky a v našem kontextu se odkazuje na zákon č. 112/2016 Sb. Tento zákon je důležitý, protože definuje všechna pravidla a regulace týkající se EET.

V kontextu podnikání a EET se můžeme setkat i s dalšími pojmy a zkratkami. Příkladem je BKP a PKP. BKP neboli Bezpečnostní kód poplatníka je kód, který se generuje z identifikačních a kontrolních údajů o tržbě. PKP, tedy Podpisový kód poplatníka, je kód, který je vytvořený z kontrolních údajů o tržbě, a který je možné ověřit.

EET se může zdát být komplikovaná, ale jakmile se podnikatelé seznámí s všemi výrazy a zkratkami, stane se součástí jejich každodenního života. Je důležité vědět, že EET má za cíl přinést více transparentnosti do podnikání a finančního sektoru, a tím pádem je to krok správným směrem pro férové podnikání.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

EET - Elektronická evidence tržeb vysvětlena | Eri | Zpět na úvodní stránku