Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Hoaxy v telekomunikacích: Průvodce odhalením

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Rozluštění Hoaxů v Telekomunikacích: Průvodce pro Každého


V dnešní době, kdy je internet neoddělitelnou součástí našeho života, se setkáváme s neustálým přílivem informací. Některé z nich jsou užitečné, jiné zase méně. Mezi těmi, které bychom měli brát s rezervou, stojí na předním místě takzvané hoaxy. Tyto klamavé, falešné či zcela vymyšlené zprávy mají za cíl oklamat čtenáře a často se šíří prostřednictvím e-mailů nebo sociálních sítí.

Hoax může mít mnoho podob. Od falešných varování před neexistujícími viry, přes smyšlené příběhy o celebritách, až po nepravdivé informace o zdravotních rizicích. Většinou jsou tyto zprávy formulovány tak, aby vyvolaly pocit důležitosti nebo naléhavosti, což vede k jejich dalšímu sdílení mezi uživateli. Jedním z typických znaků hoaxu je právě výzva k dalšímu šíření informace.

Příkladem může být e-mail varující před smrtelně nebezpečným virusem, který se údajně šíří prostřednictvím sociálních sítí. E-mail obsahuje smyšlené vyjádření odborníků a vyzývá k okamžitému rozeslání všem známým, "aby se předešlo katastrofě". Skutečnost je však taková, že žádný takový virus neexistuje a celá zpráva je vymyšlená.

Jak se tedy bránit? Především je důležité zachovat kritické myšlení a nešířit informace, jejichž pravdivost nemůžeme ověřit. Pokud narazíte na zprávu, která vám připadá podezřelá, zkuste ji dohledat na internetu. Existují webové stránky a databáze, jako je například hoax.cz, kde jsou nejznámější klamavé zprávy zaznamenané a vyvrácené.

Zajímavým aspektem hoaxů je jejich schopnost odhalit naše vlastní předsudky a strachy. Často jsme ochotnější věřit a šířit informace, které se dotýkají témat, jež nás osobně znepokojují. Tím se hoax stává jakýmsi zrcadlem naší společnosti a jejích obav.

V konečném důsledku je boj s hoaxem bojem za pravdivou a ověřenou informaci. V éře digitálních technologií a sociálních sítí je tohoto cíle dosaženo stále obtížnější, ale zároveň stále důležitější. Ať už jste běžný uživatel internetu nebo profesionál v oblasti telekomunikací, je klíčové být neustále ostražitý a kritický k informacím, které se k nám dostávají. Pouze tak můžeme efektivně čelit nástrahám, které nám digitální svět přináší.

Zrychlujeme Česko s Eri: Ověřte dostupnost Internetu na Vaší Adrese.

Chcete zjistit, jak rychlý internet můžete mít doma nebo ve firmě? Stačí zadat vaši adresu a my vám ukážeme možnosti připojení k rychlému a stabilnímu internetu od Eri.
Prověříme dostupnost DSL, optického i 5G bezdrátového připojení a nabídneme řešení na míru vašim potřebám.


Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Město / obec:
Část obce:
Název ulice (bez č. popisného):
Číslo popisné:

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Hoaxy v telekomunikacích: Průvodce odhalením | Eri | Zpět na úvodní stránku