Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Kyberšikana: Neviditelná hrozba digitální doby

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Kyberšikana: Neviditelná hrozba digitální doby

Kyberšikana: Neviditelná hrozba digitální doby

Kyberšikana: Neviditelná hrozba digitální doby


V dnešní digitalizované společnosti se naše životy stále více přesunují online. To přináší mnoho výhod, ale také otevírá dveře novým druhům hrozeb, jako je kyberšikana. Kyberšikana, někdy také označovaná jako kybernetická šikana nebo cyberbullying, je novodobý fenomén, kde agresoři využívají technologii k obtěžování nebo zastrašování jiných lidí.

Co přesně je kyberšikana?

Kyberšikana zahrnuje širokou škálu agresivních činů, které se uskutečňují elektronicky. Může to zahrnovat posílání hrozeb e-mailem, sdílení nevhodného obsahu na sociálních sítích, kyberstalkingu nebo dokonce vydírání pomocí osobních informací získaných online. Kyberšikana se liší od tradiční fyzické šikany tím, že může být anonymní a může se uskutečnit kdykoli a kdekoli.

Příklady kyberšikany

Představme si například případ Anny, střední školačky, která se stala obětí kyberšikany. Jednoho dne se na internetu objeví kompromitující fotografie Anny, které byly bez jejího vědomí pořízeny a následně zveřejněny. Tento čin, známý jako "revenge porn" nebo odplata pornem, je jednou z nejextrémnějších forem kyberšikany. Dalším příkladem může být případ Tomáše, který začal dostávat anonymní hrozby a urážky přes sociální sítě. Tomáš se cítí neustále sledovaný a zastrašovaný, což mu brání v normálním fungování v každodenním životě.

Jak se bránit proti kyberšikaně

Jestliže se staneš obětí kyberšikany, prvním krokem by mělo být dokumentování šikany. Ulož si všechny zprávy, e-maily nebo screenshoty, které mohou sloužit jako důkaz. Zároveň se nesnaž konfrontovat se svým agresorem. Místo toho se obrať na dospělého nebo na odborníka, který ti může pomoci. V České republice se můžeš obrátit na Linku bezpečí, krizovou telefonní linku Institutu pedagogicko-psychologického poradenství ČR nebo na stránku projektu E-Bezpečí.

Závěr

Kyberšikana je závažný problém, který může mít hluboký dopad na psychické zdraví obětí. Je důležité, abychom byli všichni vzděláváni v této otázce a věděli, jak se proti ní bránit. Pamatujme, že internet je nástroj, který by měl sloužit k propojení lidí, nikoli k jejich obtěžování nebo zastrašování.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Kyberšikana: Neviditelná hrozba digitální doby | Eri | Zpět na úvodní stránku