Dle nezávislých testů má Eri stabilně jedno z nejrychlejších připojení k Internetu v ČR.
BONUS 3.000 Kč na router + Terminátor u všech rychlostí + Statická IPv4 zdarma

LTE vysvětleno: Co potřebujete vědět o 4G technologiiUdělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!Internet 100 Mbps v AKCI 200 Mbps Internet 165 Mbps v AKCI 250 Mbps Internet 55 Mbps v AKCI 100 Mbps Internet 35 Mbps v AKCI 55 Mbps


Eri Internet s IQ optimalizací

Slovník pojmů v telekomunikacích
LTE vysvětleno: Co potřebujete vědět o 4G technologii

Co znamená LTE: Kompletní průvodce pro začátečníky

LTE vysvětleno: Co potřebujete vědět o 4G technologii


Pokud jste nováčkem v oblasti mobilních technologií a sítí, často se můžete setkat s termíny a zkratkami, které jsou pro vás matoucí. Jednou takovou zkratkou je LTE, která je zkratkou pro Long Term Evolution. Tato zkratek může na první pohled vypadat jako nesrozumitelný technický žargon, ale v tomto článku se pokusíme vysvětlit, co znamená a jaký má význam pro naše každodenní používání mobilních telefonů.

Long Term Evolution, zkráceně LTE, je 4. generace (4G) bezdrátové technologie, která je v současnosti nejrozšířenější standard pro mobilní připojení na internet. Je to nástupce technologie 3G a předchůdce technologie 5G.

Název "Long Term Evolution" vznikl jako označení pro dlouhodobý vývoj technologie bezdrátového připojení k internetu, který má za cíl poskytnout uživatelům vysokorychlostní připojení kdekoliv a kdykoliv. Tato technologie byla vyvinuta mezinárodní organizací 3rd Generation Partnership Project (3GPP), která se zabývá standardy pro mobilní technologie.

LTE poskytuje vyšší rychlosti připojení k internetu a kratší dobu odezvy než jeho předchůdce 3G. V praxi to znamená, že když používáte LTE, můžete rychleji stahovat a nahranávat data a webové stránky se načítají rychleji. Rychlost připojení se pohybují v řádu desítek až stovek megabitů za sekundu.

LTE také poskytuje lepší kvalitu hovorů. Díky technologii Voice over LTE (VoLTE) je možné vést hovory přes LTE síť, což umožňuje vyšší kvalitu zvuku během hovorů než starší technologie 2G a 3G.

Při nákupu nového telefonu je důležité se ujistit, že podporuje LTE. Na balení telefonu by mělo být označení 4G nebo LTE. Pokud není, telefon pravděpodobně LTE nepodporuje a nebude schopen využívat všech výhod, které tato technologie přináší.

Nyní, když už víte, co znamená LTE, doufáme, že se vám bude lépe orientovat v technických specifikacích mobilních telefonů. Ať už jste technický odborník nebo jen obyčejný uživatel mobilního telefonu, vědomosti o LTE a dalších technologiích mohou pomoci lépe pochopit, jak funguje váš telefon a jak ho můžete využít naplno.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

LTE vysvětleno: Co potřebujete vědět o 4G technologii | Eri | Zpět na úvodní stránku