Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

LTE vysvětleno: Co potřebujete vědět o 4G technologii

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

LTE vysvětleno: Co potřebujete vědět o 4G technologii


Pokud jste nováčkem v oblasti mobilních technologií a sítí, často se můžete setkat s termíny a zkratkami, které jsou pro vás matoucí. Jednou takovou zkratkou je LTE, která je zkratkou pro Long Term Evolution. Tato zkratek může na první pohled vypadat jako nesrozumitelný technický žargon, ale v tomto článku se pokusíme vysvětlit, co znamená a jaký má význam pro naše každodenní používání mobilních telefonů.

Long Term Evolution, zkráceně LTE, je 4. generace (4G) bezdrátové technologie, která je v současnosti nejrozšířenější standard pro mobilní připojení na internet. Je to nástupce technologie 3G a předchůdce technologie 5G.

Název "Long Term Evolution" vznikl jako označení pro dlouhodobý vývoj technologie bezdrátového připojení k internetu, který má za cíl poskytnout uživatelům vysokorychlostní připojení kdekoliv a kdykoliv. Tato technologie byla vyvinuta mezinárodní organizací 3rd Generation Partnership Project (3GPP), která se zabývá standardy pro mobilní technologie.

LTE poskytuje vyšší rychlosti připojení k internetu a kratší dobu odezvy než jeho předchůdce 3G. V praxi to znamená, že když používáte LTE, můžete rychleji stahovat a nahranávat data a webové stránky se načítají rychleji. Rychlost připojení se pohybují v řádu desítek až stovek megabitů za sekundu.

LTE také poskytuje lepší kvalitu hovorů. Díky technologii Voice over LTE (VoLTE) je možné vést hovory přes LTE síť, což umožňuje vyšší kvalitu zvuku během hovorů než starší technologie 2G a 3G.

Při nákupu nového telefonu je důležité se ujistit, že podporuje LTE. Na balení telefonu by mělo být označení 4G nebo LTE. Pokud není, telefon pravděpodobně LTE nepodporuje a nebude schopen využívat všech výhod, které tato technologie přináší.

Nyní, když už víte, co znamená LTE, doufáme, že se vám bude lépe orientovat v technických specifikacích mobilních telefonů. Ať už jste technický odborník nebo jen obyčejný uživatel mobilního telefonu, vědomosti o LTE a dalších technologiích mohou pomoci lépe pochopit, jak funguje váš telefon a jak ho můžete využít naplno.

Zrychlujeme Česko s Eri: Ověřte dostupnost Internetu na Vaší Adrese.

Chcete zjistit, jak rychlý internet můžete mít doma nebo ve firmě? Stačí zadat vaši adresu a my vám ukážeme možnosti připojení k rychlému a stabilnímu internetu od Eri.
Prověříme dostupnost DSL, optického i 5G bezdrátového připojení a nabídneme řešení na míru vašim potřebám.


Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Město / obec:
Část obce:
Název ulice (bez č. popisného):
Číslo popisné:

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

LTE vysvětleno: Co potřebujete vědět o 4G technologii | Eri | Zpět na úvodní stránku