Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Virtuální realita: Revoluce v technologii a jejím využití, technologie a budoucnost

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Virtuální realita: Využití, technologie a budoucnost


Virtuální realita (VR)

Virtuální realita (zkráceně VR) je označení umělého prostředí, které vytváří iluzi skutečného světa. Lidé se v něm mohou pohybovat a činit nejrůznější úkony podobně jako například v počítačových hrách. Technologie virtuální reality ale neslouží pouze k hraní a zábavě. Má velké praktické využití například v oblasti vzdělávání, při výcviku boje, ve výrobě nebo v lékařství.


Technologie virtuální reality

K tomu, abyste se mohli pohybovat ve virtuální realitě, potřebujete speciální brýle a rukavice, případně jiná zařízení, která vám umožní interagovat se simulovaným prostředím. Tyto zařízení obsahují senzory, které sledují pohyby uživatele a přenášejí je do virtuálního světa. Díky tomu je možné se ve virtuální realitě volně pohybovat a manipulovat s objekty.


Praktické využití virtuální reality

Virtuální realita má široké spektrum využití, které sahá daleko za hranice zábavy. Například ve vzdělávání umožňuje studentům prozkoumávat historické události, anatomii lidského těla nebo dokonce vesmír, aniž by opustili třídu. V lékařství se VR používá k simulaci chirurgických zákroků, což umožňuje lékařům trénovat složité operace bez rizika pro pacienty.


Výcvik a simulace

Jedním z nejvýznamnějších využití VR je výcvik. Armády po celém světě využívají virtuální realitu k simulaci bojových situací, což umožňuje vojákům trénovat v bezpečném a kontrolovaném prostředí. Podobně letecké společnosti používají VR k výcviku pilotů, kteří mohou nacvičovat nouzové situace a zlepšovat své dovednosti bez rizika nehody.


Virtuální realita ve výrobě

Ve výrobním sektoru se VR používá k navrhování a testování nových produktů. Inženýři mohou vytvářet virtuální prototypy a testovat je v různých podmínkách, což šetří čas a náklady spojené s výrobou fyzických prototypů. Navíc mohou pracovníci ve výrobě trénovat na virtuálních strojích, což zvyšuje jejich efektivitu a snižuje riziko chyb.


Rozšířená realita (AR) vs. Virtuální realita (VR)

Kromě virtuální reality se můžete setkat také s pojmem rozšířená realita (augmented reality – zkráceně AR), která funguje podobně, ale naši realitu plně nenahrazuje. Pouze ji rozšiřuje o další informace. Příkladem může být aplikace, která vám při pohledu na budovu zobrazí její historii nebo informace o jejích obyvatelích. AR je často využívána v marketingu, vzdělávání a dokonce i v medicíně.


Budoucnost virtuální reality

Budoucnost virtuální reality je plná potenciálu. S neustálým vývojem technologií se VR stává stále dostupnější a realističtější. Očekává se, že v blízké budoucnosti bude virtuální realita běžnou součástí našich životů, a to nejen v oblasti zábavy, ale i v práci, vzdělávání a každodenním životě. Představte si, že budete moci navštívit jakékoliv místo na světě, aniž byste opustili svůj domov, nebo že budete moci pracovat v týmu s lidmi z celého světa ve virtuální kanceláři.


Virtuální realita je fascinující technologie, která má potenciál změnit způsob, jakým žijeme, pracujeme a učíme se. Ať už jste student, profesionál nebo nadšenec do technologií, VR nabízí nekonečné možnosti pro objevování a inovace.








Zrychlujeme Česko s Eri: Ověřte dostupnost Internetu na Vaší Adrese.

Chcete zjistit, jak rychlý internet můžete mít doma nebo ve firmě? Stačí zadat vaši adresu a my vám ukážeme možnosti připojení k rychlému a stabilnímu internetu od Eri.
Prověříme dostupnost DSL, optického i 5G bezdrátového připojení a nabídneme řešení na míru vašim potřebám.


Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Město / obec:
Část obce:
Název ulice (bez č. popisného):
Číslo popisné:

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Virtuální realita: Revoluce v technologii a jejím využití, technologie a budoucnost | Eri | Zpět na úvodní stránku