Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Eri Faq: Váš průvodce světem telekomunikačních pojmů

Co je to PING - Packet Internet Groper

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Co je to PING (Packet Internet Groper) a ICMP (Internet Control Message Protocol)

PING

Ping Test je jednoduchý nástroj, který měří odezvu. Co to znamená? V praxi to ukazuje, kolik času potřebuje paket, který musí projít trasu z počítače na server a zpět. Pravděpodobně jste viděli svůj ping mnohokrát, když jste hráli online hry (např. Counter-Strike: Global Offensive nebo World of Warcraft). Rozhodně je lepší si najít Nástroj ping-test.net, než spoléhat na samotný příkaz ping. Protože ping-test např ping-test.net měří latenci pro malé a velké pakety. Může se stát, že velké pakety jsou fragmentované v síti poskytovatele služeb Internetu. Výsledek latence je ekvivalentní výsledku příkazu ping. V tomto případě bude latence pro velké pakety vyšší než pro malé. Standardní příkaz ping, Vám neukáže tento rozdíl.

Malá latence (tzv. ping) není důležitá pouze u online her. Velké zpoždění snižuje i kvalitu VoIP (Voice over IP) a videohovory. V extrémních případech může velký ping také zpomalit dobu odezvy webových stránek a dalších online služby.

Výsledek testu ping velmi závisí na počtu uzlů na cestě mezi počítačem a serverem. Tyto uzly se nazývají směrovače a jsou zodpovědné za přenos paketů ze zdrojové IP adresy na cílovou IP adresu. Každý paket musí být zpracován routerem a tato operace nějakou dobu trvá. Také ping je zvýšen zpožděním zavedené fyzickým propojením mezi dvěma routery. Proto je velká latence viditelná v případě mezikontinentálních spojení, kde se používají dlouhé vláknové spoje.

Vysoké hodnoty ping mohou být také pozorovány v případě přetížení směrovačů, linek nebo serverů. Všechny síťové prvky používají FIFO (First In First Out) fronta, tj. všechny přijaté pakety jsou uloženy ve vyrovnávací paměti a nejstarší paket je zpracován jako první. Přetížení nastane, když router nebo server nemůže zpracovat všechny pakety včas, kvůli rychlosti připojení nebo omezením zdrojů. V tomto případě je paket uložen ve vyrovnávací paměti na delší dobu.

Rychlá odezva a rychlá výměna dat je důležitá především pro hráče on-line her a také při videohovorech. Při videohovorech jsou totiž výpadky spojení nepříjemné (dochází k praskání, zpožďování), pro hráče her je pak zpoždění často fatální.

Eri-Internet zavedl ke všem přípojkám vysokorychlostního Internetu technologii řízení provozu od společnosti ALLOT (Vyladěný Internet od Eri!), který sehrává významnou úlohu v garantování potřebné šířky a kvality pásma připojení.
Co je třeba vědět

Chcete-li pomocí příkazu ping otestovat síťové zařízení, zadejte příkaz ping, mezera, IP adresa zařízení a stiskněte klávesu Enter.

Chcete-li pomocí příkazu ping otestovat web, zadejte příkaz ping, mezera, název hostitele (v našem příkladu google.com) a Enter. Tato stránka vysvětluje, jak fungují testy příkazu ping, testování síťových zařízení příkazem ping, čtení testu ping a omezení testování příkazu ping pro verze systému Windows se systémem příkazového řádku, které zahrnují Windows 11, 10, 8, 7.

Ping testy nejsou stejné jako testy rychlosti Internetu. Příkaz ping testuje, zda lze navázat spojení. Příkaz ping neurčuje rychlost připojení.

Jak funguje test ping?

Příkaz Ping používá ke generování požadavků a zpracování odpovědí protokol ICMP (Internet Control Message Protocol).
Když spustíte test ping, odešle ICMP zprávy z lokálního zařízení do vzdáleného. Přijímající zařízení rozpozná příchozí zprávy jako požadavek ping protokolu ICMP a odpovídajícím způsobem odpoví.
Doba, která uplynula mezi odesláním požadavku a přijetím odpovědi na místním zařízení, je čas pingu.

Jak testovat síťová zařízení pomocí příkazu ping

V operačním systému Windows příkaz ping spouští testy ping. Je zabudován do systému a je prováděn prostřednictvím příkazového řádku cmd. Musíte znát IP adresu nebo název hostitele koncového zařízení, které má být testováno příkazem ping.

Chcete-li se vyhnout problémům se službou DNS, použijte již přeloženou adresu IP. Pokud DNS server nenajde správnou IP adresu z názvu hostitele, problém může spočívat na serveru DNS, a ne na Vašem zařízení.

Příkaz Windows ke spuštění testu ping proti směrovači s adresou IP 192.168.1.1 vypadá takto:

ping 192.168.1.1

Syntaxe spuštění testu ping na web s názvem hostitele seznam.cz vypadá takto:

ping seznam.cz -t

Chcete-li například upravit časový limit, hodnotu Time To Live nebo velikost vyrovnávací paměti, upravte syntaxi příkazu ping.

Jak číst test ping


Když je příkaz ping odeslán na web, jako je www.seznam.cz, výsledek vypadá takto:

C:\Users\>ping seznam.cz
Pinging seznam.cz [77.75.79.222] with 32 bytes of data:
Reply from 77.75.79.222: bytes=32 time=13ms TTL=55
Reply from 77.75.79.222: bytes=32 time=14ms TTL=55
Reply from 77.75.79.222: bytes=32 time=13ms TTL=55
Reply from 77.75.79.222: bytes=32 time=13ms TTL=55

Ping statistics for 77.75.79.222:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 13ms, Maximum = 14ms, Average = 13ms

A ukážeme si ještě jeden příklad na Google.com jak vypadá kompletní záznam z příkazového řádku.
(Příkazový řádek ve Windows spustíte stiskem klávesové zkratky Win-R a zadáním cmd)
Microsoft Windows [Version 0.0.2.8]
(c) Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Users\>ping google.com
Pinging google.com [142.251.36.78] with 32 bytes of data:
Reply from 142.251.36.78: bytes=32 time=20ms TTL=57
Reply from 142.251.36.78: bytes=32 time=13ms TTL=57
Reply from 142.251.36.78: bytes=32 time=12ms TTL=57
Reply from 142.251.36.78: bytes=32 time=32ms TTL=57

Ping statistics for 142.251.36.78:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 12ms, Maximum = 32ms, Average = 19ms
C:\Users\>

IP adresa v tomto příkladu patří společnosti seznam.cz, což je to, co příkaz ping testoval! 32bajtůje velikost vyrovnávací paměti a následuje doba odezvy.

Výsledek testu ping se liší v závislosti na kvalitě připojení. Dobré širokopásmové připojení k Internetu má za následek latenci testu ping menší než 100 ms a často méně než 30 ms. Satelitní připojení k Internetu může mít i latenci, která je větší než 500 ms.

Omezení testování pomocí příkazu ping

Příkaz Ping přesně měří připojení mezi dvěma zařízeními v době spuštění testu. Podmínky sítě se okamžitě mění, takže staré výsledky testů jsou irelevantní. Výsledky internetového pingového testu se navíc značně liší v závislosti na vybraném cílovém serveru.

Chcete-li získat maximální hodnotu z testování ping, zvolte snadno použitelné nástroje ping a nasměrujte je na správné servery a služby, které chcete vyřešit!
5
5G

B
Bezpečný Internet
Bonding

D
DNS

T
Terminátor

M
Moje IP adresa

N
NTP

P
PING
P2P
Pevná veřejná IPv4 adresa

R
Rychlost Internetu

V
VPN a jak funguje

W
Wearables
Wi-Fi router
Widget
WiFi 6
Windows Phone
WLAN
Wordpress


Hledáte další informace?

Co je to PING a ICMP: Kompletní průvodce latencí pro hráče | Zjistěte více o významu a měření PINGu na naší stránce | Zpět na úvodní stránku